Telefon
WhatsApp

Mega Danışmanlık, Temsilcilik Dış Ticaret A.Ş.

Garanti ve İade Koşulları

“Cayma Hakkı Kullanımı ve İade şartları", “6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun” ve “Mesafeli Satışlara Dair Yönetmelik” hükümlerine tabi olacaktır.

Kanun gereğince; Alıcıların teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak ürünleri iade etme hakları vardır. Sitemiz üzerinden satın alınan ürünün kırık ya da hatalı çıkması halinde ise yine teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde ürünün iade hakkı vardır.

İade koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde kargo görevlisine tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Sipariş edilen üründeki hata müşteri kullanımından kaynaklandı ise veya 14 günlük süre içerisinde iade ürün geri gönderilmemiş ve/veya ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmamaktadır.

İade ürün, ürünün tekrar satışına mani olmayacak şekilde, yani ürün gönderiminde kargolandığı şekli ile geri paketlenerek anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo ile geri kargolanmalıdır. Ürün faturasının her iki nüshası da iade ürünle birlikte geri gönderilmelidir.

İade ürünün anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo dışında başka bir kargo firmasıyla geri gönderilmesi, faturasının her iki nüshasının geri gönderilmemesi ya da belirtildiği gibi ürünün gönderimindeki şekliyle ürüne/ambalajına zarar gelmeyecek şekilde paketlenmeden geri gönderilmesi ve bu halde kargoda zarar görmesi halinde iade kabul edilmemektedir.

Ürün iadesi halinde öncelikle destek sayfamızdan bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu işlemleri takiben, iade ürün tarafımıza gönderilip teslim alınmasıyla birlikte 3 iş günü içerisinde kontrol edilip mevzuata aykırı bir sorun bulunmuyorsa ürün iadesi sitemizce onaylanır. İade onayı müşteri hesabına mail ve SMS ile bildirilir. Ya da talep edilmiş ise ürün yenisi ile değiştirilir.

Ücret iadesi, mağazamızca iadenin onaylanması sonrasında aşağıda detaylı belirtildiği gibi geri yapılmaktadır:

- Ürün bedeli Kredi/Banka Kartı ile ödenmiş ise; İade ürün bedeli, Sanal Pos sağlayıcı iş ortağımız Banka tarafından en geç 5 iş günü içerisinde müşteri kartına iade edilir.

- Ürün bedeli EFT/Havale şeklinde ödenmiş ise; İade ürün bedeli, 2 iş günü içerisinde siparişte ödeme yapılan banka hesabına EFT/Havale şeklinde iade edilir.

- Ürün bedeli Kapıda Nakit Ödeme şeklinde ödenmiş ise; İade ürün bedeli, ürünü satın alan üyenin yazılı olarak bildireceği banka hesabına 2 iş günü içerisinde EFT/Havale şeklinde iade edilir.

GARANTİ KOŞULLARI :

Tüm ürünler aksi belirtilmediği sürece, üretici firmaların belirttiği koşullar dahilinde üretici firmaların garantisi altındadır. Ürün faturası, ürünün garanti belgesi yerine geçtiği için garanti süresince saklanmalıdır.

Garanti ve İade Koşulları